Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog
December 9 2016 6 09 /12 /December /2016 12:31

Cilt Tipiniz Nedir?

Normal, yağlı, kuru, kombinasyonlu veya hassas cilt tipleri hakkında söylentileri duydunuz. Ama hanginiz var?

Cildiniz normal bir yaşam sürmenizi sağlayan önemli işlevleri yerine getiriyor, bunun farkında değilsiniz, ancak cildinizin vücudunuzu sağlıklı tutmak için rol aldığından emin olabilirsiniz. Cilt ile ilgili aşağıdaki ilginç gerçekleri okumaktan ve tadını çıkarmak.

Normal Cilt Türü

Yukarıda bahsedilen şeylerin hepsine veya birçoğuna sahipseniz o zaman normal bir cildiniz var demektir. Cildiniz için çalışan hem krem ??bazlı hem de jel esaslı ürünleri satın alabilirsiniz.

Hassas

Hassas cilt tipine sahip olmak, farklı insanlara farklı şeyler ifade edebilir. Bunun nedeni, rosacea, egzema veya alerjiler gibi deri koşullarından kaynaklanabilir. Hassas cilt kolayca iltihaplanabilir ve tahriş edebilir. Hassas ciltler için doğru cilt bakımı seçmek önemlidir, çünkü birçok temizleyici ve nemlendirici bir yan etki yaratan bileşenler içerir.

Yağlı

Yüzünüzü hisseder ve nemli ve parlak görünür (özellikle yağmur zirveye ulaştığı gün ortasıdır). Gözenekleri tıkanmış olma eğilimi gösterirsiniz ve cildiniz her iki iltihap dışı sivilceye (siyah nokta ve beyaz saçlı) ve sivilcene (sivilce ve kistik zitler) eğilimli olur ve bunlar her yerinde ortaya çıkar.

Kuru

Kuru cilt, kornea tabakasında nem eksikliği ile karakterize edilir ve sıkışmaya ve hatta pullanmaya neden olur. Özellikle yanaklarda ve gözlerin çevresinde cilt donuk görünür. Üzerinde vurgulanmış ince çizgiler ve kırışıklıklar bulunan elastikiyetten yoksun olabilir. Daha ağır vakalarda kaşıntı ve yanma olabilir. Aşırı kuru ciltlerde çatlama ve fissür belirtileri görülür.

İlgili resim

Kombinasyon

Kombinasyon cildi, yüzünüzde aynı anda iki veya daha fazla farklı cilt tipi oluştuğunda ortaya çıkar. Tipik olarak, yüzünüzün, burnunuzun, çenenizin ve alnınızın (T bölgesi adı verilen) orta kısmı yağlı iken, kombine cilt yüzünüzün bazı kısımları kuru veya tüysüz olduğunda oluşur. Kombinasyon cildi aynı zamanda kırışıklıklar ve kopmalar veya rosacea ve kuru cildin bulunduğu koşulları tanımlayabilir.

Olgun

Cilt daha az esnek ve daha az tonlu hale gelir. Kırışıklıklar ve oluklar oluşur, yanaklar daha tombul, yüz hatları netliklerini kaybeder ve özellikler daha az uyumludur.

Kuru cildinize yardımcı olması için bu ipuçlarını kullanın:

Daha kısa bir süre için duş ve banyolar alın, günde bir defadan fazla olmayın.
Hafif, nazik sabunlar veya temizleyiciler kullanın. Deodorant sabunlardan kaçının.
Banyo veya kurutma esnasında fırçalamayın.
Hamamdan hemen sonra zengin bir nemlendirici kullanın. Merhemler ve kremler kuru ciltlerde losyonlara göre daha iyi çalışabilir, ancak çoğunlukla karışıktır. Gün boyunca ihtiyaç duyulduğunda yeniden başvurun.
Bir nemlendirici kullanın ve iç mekan sıcaklarının aşırı ısınmasına izin vermeyin.
Temizlik maddeleri, solventler veya ev tipi deterjanlar kullanılırken eldiven kullanın.
 

Share this post

Repost 0
Published by penisbuyutucuvpills
write a comment

comments

Overview

  • : Zayıflama ve zayıflama hapları, b,ber hapı, pepper time, maurers, fx15,, slimex
  • Zayıflama ve zayıflama hapları, b,ber hapı, pepper time, maurers, fx15,, slimex
  • : Zayıflama ve zayıflama hapları, b,ber hapı, pepper time, maurers, fx15,, slimex
  • Contact

Links